YAĞ TAKVİYESİ

Arabanın yağını değiştirmek, bir arabanın motor sağlığı için temel bir bakım işidir. En çok tavsiye edilen, bu işi uzmanlarına bırakmaktır çünkü arabanın yağını değiştirmek için bu 5 önerinin de gösterdiği gibi, gerçekleştirmesi zor olmamasına karşın, bunu çevreye saygılı, etkin ve güvenli bir yoldan yapmak için birtakım aletler ve özel önlemler gerekir.

Günümüzdeki arabaların bakım testi ve belirli zamanlardaki kontrollerinin yapıldığı servisler genellikle yağ değişimini kapsarlar ancak, sürekli olarak yapılmasa da bazı özel ya da sıra dışı durumlarda, arabanın yağını değiştirmek için bu 5 öneriyi bilmek büyük bir yarar sağlayabilir.

  1. Uyarı ışıklarını gözlemleyin, arabaların büyük bir çoğunluğunun panelinde yağ seviyesini gösteren bir sinyal olur ve bunların çoğu, durum kritik olduğunda özel bir işaret verirler.
  2. Seviye doğru olmadığında yağ ölçme çubuğu ile yağın gerçekten değiştirilmesi gerekip gerekmediğini teyit edin.
  3. Yenisini koymadan önce, arabanın modeline göre motor karteri veya vakum aracılığıyla kalan yağı boşaltın.
  4. Arabada hangi yağın kullanıldığını soruşturun ve bunu teyit edin. Hepsi aynı değildir ve bu konuda yapılan bir hata aracın motoruna ciddi hasarlar verebilir.
  5. Kullanılmış araba yağı, geri dönüşüm merkezi veya bir serviste özel bir dönüşümü gerektiren, çevre için yüksek oranda zehirli bir maddedir.
Call Now ButtonHemen Ara 0 538 269 66 40
× Acil Yardım